V.O.S.A. - Veřejný občanský spolek amatérů - Teplice, volejbal a informace o našich volejbalových a beachvolejbalových turnajích a akcích.

Články z VOSY:

Co se děje s Tepličany

 

Obloha zatažená, teplota vzduchu necelých 10°C, pramalý důvod k procházce po městě, korzovat v parku, jak bývalo kdysi zvykem. Kdysi se Tepličané chodili dívat na basketbal, volejbal, na Drožďárně bylo vždy plno. Kam se poděl sportvní duch Tepličanů. Na Letnou za košikáři zavítají snad jen rodinní příslušníci, na volejbalové juniorky Šanova, na teplickou VOSu nepřijde ani noha. Proč je tomu tak? . Kdy naposledy byla Stínadla plná? Hledat vysvětlení v nízké herní úrovni nelze. Košikáři vedou svoji soutěž, juniorky nejsou hvězdné, ale hrají obětavě, bojují za čestnou reprezentaci města, ve Vose se scházejí hráči, kteří hrávali ligu, špičku krajského přeboru. A přeci sedadla haly, kam je vstup zdarma, zejí prázdnotou. Tak hluboký nezájem o sport v Ústí n. L., Liberci, Jablonci není. Kde je chyba?

Prvé kolo smíšených volejbalových družstev teplicé VOSY nabízelo atraktiní volejbal. V elitní skupině hrála družstva, která vyšla z kvalifikačních skupin jako vítězná. Jejich vystupování v uplynulých letech bylo zárukou, že hra bude mít vysokoun úroveň, jaká se objevuje ve svazových soutěžích v II,lize, krajském přeboru. Nově přihlášená družtva Volejbal Sokolov, Dávej bacha z Ústí n.L. mají předpoklady být vítězům VOSY z předcházejících let vážnými soupeři. Jejich příchod do souzěže nepovede k rozmělňování úrovně hry, ale ke zvyšování. Utkání v elitním skupině měla náboj. Každé družstvo mělo snahu získávat body útokem na síti, nespoléhalo se na zisk bodů po bloků. Jestliže řada smečařů umísťovala míče do dlouhé diaonály, pak leckteří bodovali po útoku po „lajně“. Byly zazanamenáy body umístěné do ostré diagonály, což svědčí o vysoké kvaitě smečaře. Prvenství získali Západní Krušnohorci ze Sokolova před Pohodáři Teplice. O postavení v tabulce při shodnosti získaných bodů mezi Krunošhorci a Pohodáři rozhodovaly uhrané míče. Krušnhorci byli o tři míče lepší. Krunšhorci prohráli zápas s Pohodáři, keřímztratli zápas s STS Chvojkovice. Chvojkovičtí remizovali s Naposled askončilintřetí. O umístění na čtvrtém a pátém místě opět rozhodvaly uhrané míče. Naposled Teplice i Volejbal Sokolov si zapsaly do tabulky po dvou bodech, ale Naposled bylo o tři míče lepší. Vzácná shoda při rozhodování o umístění na prvém a druhém, na čtvrtém a pátém místě. Vždy rozbodly tři miče. K zisku dvojnásobku bodůza umístění vožili žolíka do hry Pohdáři, STS Chvojkovic, Naposled Teplice.

Družstva ve skupině „B“ bojovností, herním nasazením za elitou nezaostala, takže žádné družtvo neprošlo turnajem bez ztráty setů. Hakim ztratil tři sety stejně tak i ŠSK Osek. Hakim v remízách byl lepší na uhrané míče, Osek remízu s Hakimem na míče prohrál. Dědkové skočili až na třetím místě, když tři utkání dovedli k remizovému stavu 1 : 1. Nováček z Ústí n.L. Dávej bacha, který se herně nejeví zle, špíše naopak, uhrál čtvrté místo. Pátí skončili Kaliči Teplice. Do hry vložili žolíka Osek a Kaliči.

 

S povděkem lze kvitovat smysl pro fair play u hráčů Ibla, Špalka (oba Naposled ) a Vašíčka (Pohodáři), kteří ve vypjatých situacích pomohli rozhodčímu k správnému výroku přizáním chyby, byť se hrálo již v koncovkách setů.

 

Černou kaňkou turnaje bylo drezování hráčů, které odpovídalo českému přísloví: „každý pes - jiná ves“.

 

 

Pozvánka na VOSU

 

Prvým listopadovým víkendem vstoupí smíšená volejbalová družstva do dvacátého ročníku turnajů Teplická VOSA. Dvacet let v lidském životě je přibližně jedna čtvrtina pobytu člověka na Zemi. Dvacet let sportovních klání bez přerušení je dlouhověkost. V minulosti se pořádaly volejbalové turnaje v příjemném prostředí pod širým nebem v Teplicích, Bílině, Duchově, Dubí, ale žádný nevydržel takovou dobu, jako VOSA. Na počátku soutěžilo kolem deseti týmů, v průběhu dalších let počet narůstal a v posledních rocích se účast přibližuje k třicítce. Zájem o VOSu roste, do soutěže se přihlašují družstva i z velké vzdálenosti od Teplic. K turnajům se sjíždějí hráči z Prahy, Mostu, Litvínova, Jirkova, Chomutova, Sokolova, Ústí n. L., Rakovníku, Děčína, Kostomlat, Libochovic aby si zahráli buď za některé domácí družstva, nebo aby reprezentovali své bydliště.

Dámské šestky jsou věkem mladší. Letos ženy, které se sjíždějí do Teplic z Ústí n.L., Litoměřic, Lovosic, Kralup, Mostu, Bíliny, Chomutova, Prahy, Litvínova, Děčín, Loun budou hrát v patnáctém ročníku. Vítěz dámském VOSY vzejde ze čtrnácti družstev.

V sobotu 3. XI. mohou příchozí diváci (vstup do haly zdarma) vidět utkání nejlepších smíšených družstev, která letos vstupují do soutěže. Na kurtech se ve skupině „A“objeví Západní Krušnohorci Sokolov, Volejbal Sokolov, STS Chvojkovice, Pohodáři Teplice, Naposled Teplice. V béčku budou hrát Dědkové Teplice, Osek, Dávej bacha z Ústí n.L., Hakim Teplice a Kaliči Teplice.

V neděli hřiště budou patřit ženám. V áčku o prvé výhry budou bojovat Ranařky Teplice, Slavojky Chomutov, Lazaret Ústí n.L., Los Dudos Teplice. PK 006+1 Teplice. Ve skupině „B“ se představí Rumové pralinky Litoměřice, Canonky Kralupy, ZOO Teplic, Sokol Děčín, B-Most. 

 

 

Kvalifikace skončila, nyní půjde již o body.

 

Teplice -Slunečné počasí babího léta spíše svádělo k výletu na hřebeny Krušných her nebo do jiné části přírody, než ke sportování v teplické hale s nedokonalou vzduchotechnikou. A přeci se našlo devět smíšených a pět dámských týmů teplické VOSY, aby nastoupily k sehrání kvalifikačních zápasů a byly dle výsledků zařazeny do herní skupiny prvého kola dlouhodobé soutěže Teplická VOSA.

Skupinu „E“ mixů vyhráli Západní Krušnohorci Sokolov aniž ztratili set. Předvedenou hrou prokázali, že jsou na seriál turnajů dobře připraveni. Za Krušnohorci skončil ŠSK Osek, který sice utrpěl od prvého v tabulce porážku, ale ostatním již naděloval výsledkem 2 : 0. Střed tabulky patřil Sokolu Verneřice, který zdolal Humpoláky a Konve z Ujepu. Na Konve z Ujepu se usmálo štěstí v herně vyrovnaném zápase s Humpoláky, neboť vyhrály s rozdílem jen pěti míčů.

Ve čtyřčlenné skupině „F“ vítěz VOSY z posledních let Hakim Teplice narazil na nováčka soutěže SK Sokolov a nepodařilo se mu jej pokořit. Sokolov vyhrál 2 : 0 (50 : 41). Zbývající dvě utkání sokolovští hráči vyhráli bez velkého úsilí. Taktéž Hakim bez velkého vypětí sil, chvílemi až v trapném tempu, porazil Smíšky Litvínov a Červené babule Most. Smíšci byly ve skupině nejslabším týmem a obsadili poslední místo. Babule byly čtvrté.

Tabulka skupiny „D“ dámských šestek vyzněla podle předpokladů. V sestavě Ranařek nedošlo k podstatným změnám a tým si udržel herní výkonnost z předchozích let. Skupinu vyhrály před Canonky Kralupy. Kralupské hráčky získaly jednu „věž“ a do družstva se vrátila uzdravená hráčka základní sestavy, což se kladně projevilo v zápasech s celky na dalších místech. Třetí skončily Lovošky Lovosice, čtvrté bylo A-HA Děčín a závěr tabulky patřil Sokolu Litoměřice.

Turnaje, kde již půjde o body do celkové tabulky, začnou 3. listopadu. Úvod obstarají smíšená družstva skupin „A“ a „B“. O den později na kurty nastoupí dámské šestky skupin „A“, „B“, „C“.

 

 

(c)2008 HTML code by Multitec Computers s.r.o. - IE6+,FF2+,O8+,GCH Ready