V.O.S.A. - Veřejný občanský spolek amatérů - Teplice, volejbal a informace o našich volejbalových a beachvolejbalových turnajích a akcích.

volejbalista
Aktuální výsledky najdete zde: MIXY a ŽENY

Rozhodčí - Petr Stolař

Teplice – Před dvaceti třemi roky Lada Mádlíková a Pavel Pešula zrealizovali nápad uspořádat pro smíšená volejbalová družstva vícekolový turnaj. Vypracovali soutěžní řád, rozeslali pozvánky jim známým družstvům, dohodli pronájmy tělocvičny, koupili sítě, míče, ukazatele skóre, zajistili občerstvení pro zúčastněné a řadu dalších drobností, které k turnajům patří. Aby  posuzování hry bylo objektivní, byla dodržována pravidla hry, oslovili rozhodčí z volejbalového svazu, neboť nechtěli ponechat řízení zápasů na hráčích jak bylo obvyklé u jiných pořádaných turnajů v kraji. Mezi oslovenými byl Petr Stolař, který tenkráte účast na turnajích přislíbil a zůstal VOSe dodnes věrný. Soboty, neděle věnuje oblíbenému sportu, osobní volno obětuje těm, kteří v odbíjené našli zálibu. Za dlouhá rozhodcovská léta se stal „inventářem“ VOSy.

Dědkové stále v čele

Sobotní turnaj smíšených volejbalových družstev skupiny „A“ teplické VOSy byl ve znamení vyrovnaných sportovních bojů. Skupinu vyhráli Dědkové, kteří si v sérii turnajů vedou velmi dobře, stojí v čele, ale i tentokráte přenechali soupeřům sety a tím i body do tabulky. O set Dědky ochudil tým Hakim Teplice a Stupido Ústí n. L. O pořadí na druhém až čtvrté místě rozhodovaly uhrané míče, neboť tři družstva získala shodný počet bodů do tabulky (7). Druhé místo obsadili ústečtí hráči Stupido s 12ti plusovými body, třetí post patřil STS Chvojkovice (+2) a Černý Petr zůstal v rukách Hakimu Teplice (-2). Hráči Naposled Teplice, druzí v minulém kole, tentokráte výkon nezopakovali a sestupují do béčka, odkud do áčka směřují Pohodáři a Krušnohorci. Ve skupině se udrží X-Team Ústí n. L.. Haluzáci Jirkov a Jalůvčí Děčín v příštím kole budou hrát v céčku.

K turnaji žen skupin „A“ a „B“ se nedostavila tři družstva. Koronavir ke spokojenosti farmaceutických firem stále ohrožuje zdraví lidí a zimní prázdniny využívají některé rodiny k pobytu na horách. Skupinu „A“ vyhrál Sokol Děčín, který v letošním ročníku má herní formu. Největším soupeřem sokolkám byly v turnaji Krušnohorky, které v nerozhodné hře na sety vyhrály na míče. Los Dudos předvedl slušnou hru a obsadil druhé místo. Z výkonu slevily Slavojky Chomutov a byly až třetí. Krušnohorkám se nepodařilo v dalších zápasech zopakovat výkon proti Děčínu a skončily čtvrté. V tříčlennou skupinu „B“ zaslouženě vyhrály Rumové pralinky před Lovoškami Lovosice a Středověkem Most.

 

Rumové pralinky

Teplice –  Prvým kolem dámských volejbalových šestek Teplická VOSA prošly Rumové pralinky bez ztráty setu. Byly jediným týmem, který ve skupině „B“ odcházel od sítě se vztyčenou hlavou a
s výsledkem 2 : 0. V áčku Slavojky Chomutov sice dobyly prvé místo, leč s velkým štěstím. Lovošky s nimi totiž prohrály jen o jeden míč. Druhé ZOO Teplice dvakráte zvítězilo 2 : 0, dvakráte remizovalo 1 : 1 s  poměrem míčů 43 : 33 a 33 : 50. Lovošky vyhrály dvakráte 2 : 0, jednou prohrály 0 : 2 a jednou utkání zremizovaly 1 : 1 (45 : 44).  ZOO mělo lepší poměr uhraných míčů než Lovošky a obsadilo druhou příčku. Třetí post zbyl Lovoškám. Canonky pro jedné výhře a třech porážkách skončily čtvrté.  Skupinu uzavřel tým Los Dudos s třemi porážkami a jednou remízou (33 : 43). V béčku kralovaly Rumové pralinky. Za nimi zaostal Sokol Děčín, který po porážce od Pralinek již neprohrál a připsal si tři vítězství. Mostecký Středověk dvakráte vyhrál, dvakráte prohrál vždy s úsměvem na rtech a usadil se ve středu tabulky. Čtvrté Bestie si na své konto připsaly tři prohry a jednu remízu v níž byly na míče lepší. Krušnohorky neměly tak kvalitní útok na síti aby utkání dotáhly k vítězství. Ke třem prohrám přidaly jednu remízu, která na míče pro ně nedopadla dobře.
 

f.š.

Vosáci opět hrají o body

Teplice – Skupiny „A“ a „B“, tedy prvé dvě výkonnostní skupiny smíšených družstev, zahájily 23. ročník Teplická VOSA zostra. V áčku se sešly týmy, které před dvěma roky, dříve než se objevila koronavirová pandemie, skončily v popředí tabulky. Nejlépe se v sobotu dařilo ústeckým hráčům, kteří se do soutěže přihlásili  s názvem Stupído. Obsadili prvé místo když se jim podařilo třikráte vyhrát v poměru 2 : 0, jednou remizovat 1 : 1. Remízu s Dědky prohráli na míče 40 : 47. Druhé místo obsadili Dědkové po dvou výhrách 2 : 0, jedné nerozhodné hře s lepším poměrem míčů 47 : 40 a  jedné na míče prohrané remíze (43 : 47). Také Pohodáři dvakráte zvítězili a dvakráte remizovali. V remízových zápasech na míče udolali v těsné koncovce Stupído (47 : 45), prohráli s Dědky ( 40 : 47). Čtvrtý post se štěstím uhrálo Lážo plážo Most. Třikráte prohrálo jako poslední Hakim, ale ve vzájemném zápase Hakim podlehl Mostečanům na míče (39 : 50).


Ze skupiny „B“ si postup do áčka zajistila parta Naposled, když třikráte  zvítězila 2 : 0, se štěstím vyhrála s STS Chvojkovice remízu 1 : 1 na míče (48 : 44). Chvojkovičtí také vyhráli tři zápasy, remíza s Naposled je odsunula na druhou pozici. Kaliči po dvou výhrách a dvou porážkách obsadili třetí místo. Tabulku uzavírají Česká Kamenice a Konve z Ujepu. O pořadí rozhodly uhrané míče ve vzájemném duelu. Hráči z Kamenice získali o  třináct míčů více a skončili čtvrtí.

 

f.š.

Zprávy z VOSY 5.kolo

Krušnohorci útočí na prvenství

 

    V pátém turnaji volejbalových smíšených družstev Teplická VOSA Západní Krušnohorci Sokolov prokázali svoji herní kvalitu. Turnajem prošli bez ztrát setu a každý set vyhráli s velkým bodovým rozdílem. Nejvíce vítězných míčů na Krušnohorce uhrál Hakim, a to 43. Za Krušnohorci skončil Hakim, jenž soupeře vždy zdolal 2 : 0. Třetím v tabulce „A“ skupiny byl Volejbal Sokolov, s vyrovnaným počtem vyhraných a prohraných zápasů. Čtvrté místo obsadili Pohodáři Teplice, když získali dva body za na míče vyhranou remízu 1 : 1 s Dávej bacha Ústí n. L. Pohodáři a Dávej bacha ze čtvrtého a pátého místa sestupují do skupiny „B“.

 

Utkání byla hrána v duchu fair play, v pohodové sportovní atmosféře. Krušnohorci hráli soustředěně, udělali poměrně málo nevynucených chyb, zvítězili zaslouženě. Hakim Krušnohorcům podlehl, avšak ostatní soupeře přehrál. K prvým dvěma družstvům se výkonností přiblížila ústecká parta Dávej bacha. Zbylá dvě družstva nepřesnostmi dopomáhala soupeřům k výhře.

 

Ve skupině „B“ hrála družstva s ambicemi na postup do elity, neboť každé družstvo si již v áčku zahrálo. O umístění v tabulce rozhodovala momentální herní forma, hra bez zbytečných chyb, touha po vítězství, obětavá hra v poli a úspěšnost na síti. Z prvého turnajového místa si postup do áčka zajistili Kaliči Teplice. Jejich vítězné tažení turnajem narušili Dědkové remízou. Dědkové se třemi remízami stali remízovými králi turnaje a obsadili třetí místo. Chvojkovickým osud přisoudil čtvrtou pozici, z které sestupují do céčka. S nimi odcházejí hráči Reykokeyko Teplice. 

 

 

4.kolo - zprávy

Babulí je mi líto

 

Teplice – Ve čtvrtém kole VOSy se sympaťákům z Červených babulí Most nedařilo, Štěstěna se jim vyhnula. Dvě utkání prohráli, jednu remízu vyhráli na míče, jednu na míče prohráli a výsledek je sestup do déčka. Babule doprovází Jalůvčí Děčín, které uhrálo do tabulky získalo o bod více než Babule, když obě remízy vyhrálo na míče. Osek se v céčku udržel po jedné výhře, a třech na míče prohraných remízách. Obdobně si vedlo Reykokeyko, které získalo více dobrých míčů a tím obsadilo druhé místo. Kaliči se vrací zpět do béčka po třech výhrách a jedné na míče vyhrané remíze. Ve skupině skončilo pět zápasů výhrou 2 : 0 a pět zápasů nerozhodným výsledkem 1 : 1. Družstva byla herně poměrně vyrovnaná.

Ve skupině „D“ se dařilo ústeckému Rumzeissovi. Třikráte vyhrál, jednou remizoval, na míče byl lepší než soupeř. Gold Gang z Ústí n.L. z druhého místa postupuje do céčka společně s Rumzeissem. Ústečtí ze tří remíz jen jednou vyhráli na míče. Ke své lítosti jednu remízu prohráli o jeden míč. Mostecký Alabaster po třech remízách obsadil třetí příčku, která mu nezajišťuje postup, ale ani neohrožuje sestupem. Třetí ústecký tým ve skupině Konve z UJEPu s jednou prohrou a třemi remízami skupinu opouští. S nim padá i Torpédo Teplice. Výsledky seřadila družstva do tabulky, rozhodly opostupujích i sestupujících, ale také vypověděly o vyrovnanosti hry. Z deseti utkání skončilo šest nerozhodně 1 : 1, jen čtyři vítězstvím, mnohdy těsným na míče, 2 :0.

 

 

Využili příležitost

 

Teplice – Ústečtí hráči s názvem Dávej bacha dokonale využili oslabení stálic v elitní skupině a čtvrtý turnaj vyhráli. Jednomu družstvu ze stálic chyběl spolehlivý smečař pro onemocnění, druhému týmu chyběl koncový hráč pro těžký úraz na ruce, třetí partě chyběl hráč po operaci kýly. Dávej bacha se k vítězství ve skupině dopracoval po dvou výhrách 2:0, jedné vítězné remíze na míče (45 : 44) a jedné prohrané remíze na míče (40:45). Západní Krušnohorci získali dvě výhry 2 : 0, jednu vítěznou remízu na míče (52:44), ale ztratili zápas s vítězi turnaje. Pohodáři třetím místem si zajistili účast v elitní skupině i pro příští kolo. Jejich bilance byla pro ně příznivá: jedna výhra, dvě vyhrané remízy na míče (45:40 a 49:44), jedna porážka. Skupinu opouští STS Chvojkovice ze čtvrtého místa a Naposled z místa pátého. Chvojkovičtí neprodávali kůži lacino: jedno utkání vyhráli, dvakráte remízy prohráli na míče (44 : 45, 44 :49). Partě Naposled se v prvé skupině nevedlo; herní výkonností na ostatní družstva přes veškerou snahu nestačila.

Skupinu „B“ vyhrál Hakim, když třikráte vyhrál 2 :0 a jednou prohrál remízu na míče (45:48). Volejbal Sokolov se představil kvalitní hrou a z druhého místa spolu s Hakimem postupuje mezi elitu. Na třetím místě skončili, kdysi obávaní pro údernou sílu na síti, Dědkové. Rezultát byl dvě výhry, jedna porážka, jedna na míče vyhraná remíza (48:45). Hazimburské saně a Míšenice se nedokázaly ve skupině udržet a sestupují do céčka.

 

Lazaret se hrou baví

Teplice – Ústecké hráčky se hrou baví, v zápasech stres neprožívají. Družstvo je dobře poskládané, sehrané, s mimoverbální komunikací si rozumí. Nevynucené chyby dovede rychle napravit. V turnaji ztratilo set s Ranařkami, které remízu s Lazaretem vyhrály na míče (44:35). Kromě remízy s Lazaretem ještě Ranařky remizovaly s Lovoškami (46:43) a s Rumovými pralinkami (44:35). Litoměřické Rumové pralinky obsadily třetí místo, které jim zaručuje účast v áčku i pro příští turnaj. Skupinu opustí ze čtvrtého místa Lovošky Lovosice  a PK006+1 Teplice. Obě družstva „vyrobila“ mnoho nevynucených chyb, které hrou na síti nevyrovnala.

Druhou výkonnostní skupinu  ovládly Slavojky Chomutov s dvěma výhrami, jednou vyhranou (52:46) a jednou prohranou (45:48) remízou. Se Slavojkami do áčka postupuje Los Dudos Teplice. Třetí Středověk Most se turnajovým králem remíz. Třikráte remízu vyhrál (48:37, 46:37, 48:45) a jenu prohrál (39:44). Čtvrtý post obsadily Canonky Kralupy a závěr obstaral tým ZOO Teplice.

Všechna utkání měla „bojový náboj“, byla dramatická při dlouhých výměnách míčů. Hráčky v poli nahrazovaly nedorozumění (chybí neverbální komunikace) obětavou hrou.

 

Verneřice postoupily

Teplice – Sokol Verneřice, byť neprošel turnajem bez ztráty setů,  vyhrál vyhrál skupinu „E“. K prvenství mu stačily dvě výhra 2:0 a dvě na míče vyhrané remízy (50:49, 48:47), když Štěstěna stála na jejich straně. Haluzáci Jirkov yhráli třizápasy, avšak jedna prohra je odsunua na druhou příčku tabulky. Rakovnikcý Legendary team po dvou prohrách, jedné výhře a jedné remíze (47:45) skončil třetí.  Ani volánín SOS, May day,  nepomohlo Hroznýšům a Smíškům k udržení v éčku. Hroznýši porazili Smíšky, prohráli s Haluzáky a Legendary team. Dva míče v remízové zápase jim chyběly k výhře nad Verneřicemi. Obě družstva v příštím kole budou ve skupině „F“ usilovat o návrat do ečka.  

 

 

Zprávy z VOSY 3.kolo

O překvapení nebyla nouze.

 

   Třetí kolo smíšených družstev přineslo ve skupině „A“ několik překvapení. Prvým ním je umístění družstev Hakim (5) a Naposled (2). Důvod obsazení až pátého místa by měli hráči hledat především sami. V prvém utkání turnaje Hakim hrál s  Krušnohorci. Hakim v obvyklé sestavě, Krušnohorci posíleni smečařem z Prahy, který kdysi na VOSE startoval za Dědky a Bejčaře. Hakim, koncentrovaný na hru, Krušnohorce přehrál (25 : 16). V druhém setu se u Hakimu  herní pohoda vytratila a Krušnohorci vyhráli se ztrátou jen 14 míčů. Nováčka by takto prohraný set mohl psychicky položit, ale zkušený tým by se měl s porážkou vyrovnat. Na Hakim přišel „den blbec“ a v dalších zápasech již nevyhrál. Družstvu Naposled den vyšel. Dvě vítězství, dvě remízy , z toho jedna vítězná na míče. Byla to cenná remíza s STS Chvojkovice. Chvojkovičtí sice prvý set vyhráli s rozdílem dvou míčů, ale v druhém přenechali vítězství soupeři s rozdílem šesti míčů. Na partě Naposled bylo zjevné, že dlouhodobá soudržnost přináší úspěchy.  Třetí místo v tabulce obsadili Chvojkovičtí se shodným počtem výher a remíz jako Naposled, ale obě remízy prohrály na míče. Dědkové v letošním roce míchají se sestavou, asi hledají optimální složení. Jedna výhra a tři porážky je odsunuly na čtvrtou pozici. Tabulku uzavřel Hakim, který společně s Dědky bude v příštím kole hrát ve skupině „B“.

Ve skupině „B“ se na „válčení“ družstev dalo se zalíbením dívat. Nelze nevidět rozdíl v technické vyspělosti jednotlivých hráčů, nelze přehlédnout taktické nedostatky v obranné hře na síti a v poli, ale také nelze upřít družstvům bojového ducha, snahu, herní nasazení. Ústecká parta Dávej bacha  a tepličtí Pohodáři svorně získali shodný počet bodů. I rozdíl mezi uhranými míči byl shodný a nerozhodl ve prospěch jednoho z obou družstev. Tabulkový záznam naznačuje, že Ústečané byli lepší, vyhráli tři zápasy se skóre 2 :0, jeden remizovali.  Pohodáři vyhráli jen dva zápasy 2 : 0, avšak na míče vítězná remíza je bodově srovnala s Dávej bacha. Třetí post obsadila Míšenice Chomutov, když byla na míče lepší než Osek. Kaličům se nepodařilo vyhrát ani jeden zápas a v příštím kole budou bojovat o návrat do béčka ve skupině „C“.

 

 

2.kolo - Ženy

Děčínské sokolky postupují do béčka.

 

Teplice – Hra dámských šestek ve skupině „C“byla kostrbatá, chvílemi se slušnou úrovní, chvílemi pod čarou slušné úrovně, ale hráčkám dělala očividně radost. A tím  turnaj splnil svou úlohu.

Za účasti pěti družstev ve skupině se hrálo systémem každý s každým, takže o spravedlnosti pořadí není pochyb. Skupinu vyhrály sokolky z Děčína, když nastřádaly do výsledkové tabulky body za dvě výhry a dvě na míče vyhrané remízy. Remizované utkání s B-Most mělo dramatický náboj. Prvý set vyhrál B-Most 25 : 23, druhý set vyhrál Děčín se stejným poměrem míčů. O vítězi rozhodlo nastavení,v němž Děčín uhrál pět bodů, aniž mostecký hráčkám daroval bod.  B-Most nastoupil v dosud nevídané sestavě. V poli dost chyboval, na síti byl úderný a chytrý. Druhé místo si zasloužil. Třetí příčka patřila ústeckým Sparťačkám, partě děvčat nevysokého vzrůstu. V poli jsou živé, na síti jim výška chybí.  Čtvrtou pozici uhrály teplické Azurky, hráčky  z šanovského chovu. V utkání s B-Most jim svítala naději na výhru, ale souboj neustály. Prohrály 22 : 25 a 22 : 25. Zbylé  zápasy remizovaly, na míče neuspěly. Tabulku uzavřel narychlo sestavený   teplický tým Počkej, za nějž do jednoho setu nastoupila kdysi vynikající hráčka Hedvika Beerová - Bublová, jež je nyní limitována zdravotními problémy s kolenním kloubem. Bylo na ní patrno, že z herního myšlení nic neztratila, že stále dovede předvídat soupeřův záměr a jeho umístění míče.

 

 

2.kolo - Smíšená družstva

Červený  babule postupují

 

Teplice – Druhé kolo turnajů smíšených družstev Teplická VOSA uzavřela družtva dvou výkonnostních skupin z dolní části celkové tabulky. Skupinu „E“ vyhráli sympatičtí sportovci s exotickým pojmenováním Červený babule. Dvě utkání poměrně hladce vyhráli, dvě remizovali, ale na míče byli lepší. Za nimi skončil Sokol Verneřice, parta volejbalových samouků s velkým elánem do hry.  Taktéž samouci ze Sokola Kostomlaty dovedou do hry vložit srdce, což jim tentokáte vyneslo třetí místo.  Sestupová místa obsadili Hroznýši a Legedery team.

Litvínovští Smíšci vyhráli „pralesní ligu“ a v příštím kole budou bojovat o udržení v éčku. Se Smíšky postupuje Svetříkův výběr, který pod sebou zanechal ústecké Humpoláky a SK Dubí.

 

Info z VOSY - 2.kolo

Hrál se líbivý volejbal

 

O prvé prosincové sobotě patřila sportovní hala Na Stinadlech smíšeným volejbalovým družstvům  teplické VOSY. Na třech kurtech se střídala družstva skupiny „A“ a „B“. Herní úroveň, zvláště zápasů skupiny „A“ byla velmi dobrá. Nepostrádala dynamiku, obětavost, taktické myšlení. Smečaři se blýskali vysokým výskokem a úderem shora, nahrávačky dobře načasovanými nahrávkami, blokaři se radovali po úspěšných zásazích. Utkání se nesla v pohodové atmsféře bez vzájemných invektiv, nevhodných poznámek na soupeře či rozhodčí, přiznávání se k dobrým či autovým míčům, dotekům sítě. Hráči Volejbal Sokolov, ač do hry vložili žolíka, k turnaji nepřijeli.

ŠSK Osek, který po prvém kole postoupil do elitní skupiny, měl v prvém zápase za soupeře zkušený Hakim. Hajný, Vajgl, Novák, Šlechta, Soukup, Skulová, Jánská vyrovnanou hrou donutili Hakim k soustředěné hře. Osek nezvítězil, ale na Hakim udělal dvakráte dvacet míčů. V této hře opora Hakimu Kubánec Sandor Oms Cuehar zatloukl smeč metr za síť, jev na VOSE nevídaný. Váša, Pilous, Šustáček, Sandor, Uhříková, Charvátová, Ulbrich svedli tuhý boj se Západními Krušnohorci, ale v dalších zápasech přenechali vždy set soupeři. Chvojkovičtí všechna utkání zremizovali. Dvě remízy vyhráli na míče, dvě remízy na míče prohráli. Turnaj vyhrál Hakim Teplice, za nímž se seřadila družstva: Západní Krušnohorci, STS Chvojkovice, Pohodáři Teplice, ŠSK Osek.

Skupinu „B“ vyhráli hráči Naposled Teplice, kteří v minulém kole do béčka sestoupili. Jejich utkání s Dědky bylo bohaté na herně dramtické chvíle. Dědkové prvý set hladce vyhráli 25: 16, když soupeře přehráli na síti. Druhý set vyšel soupeři. Obětavostí v poli dávali hráči Naposled základ k úspěšný akcím na síti a vyhráli 25: 15. Dědkové Teplice obsadili druhou příčku a za sebou zanechali družstva Míšenice, Hazimburském saně. Volejbal Sokolov si pro nepřítomnost nezapsal  do celkové tabuky ani bod.

 

 

Info z VOSY - 1.kolo

Mezinárodní pravidla

 

Mezinárodní pravidla volejbalu, podle nichž se řídí veškeré soutěže v ČR neukládají hráči, který při rozehře porušil jakékoli pravidlo, povinnost se zvednutím ruky přihlásit k přestupku. Tato povinnost se objevuje u košíkářů a velmi přispívá ke kultivovanému chování hráčů na hřišti. V utkáních Teplické VOSY poté, co Martin Štembera a Jaromír Pilous byli odměněni Cenou fair play při vyhlašování nejúspěšnějších sportovců roku, se přiznávání počalo v turnajích VOSY vžívat. Přiznat se k porušením pravidel avšak není u všech hráčů vžitým zvykem, samozřejmostí. Hráči vyčkávají na výzvu rozhodčího či reagují až na slovní nátlak soupeře. Jsem přesvědčen, že okamžité přiznání chyby by silně ovlivnilo kultivovanost sportovního prostředí, pomohlo by zlepšit pověst VOSY mezi volejbalisty, kteří dosud se do soutěží VOSY nezapojili.

Vosáci, dodržujte rovinu fair play i v okamžicích, kdy herní stav nehovoří ve váš prospěch. Dokažte, že morální vlastnost člověka je cennější než výhra dosažená nečestností. 

 

Info z VOSY - 1.kolo

Co se děje s Tepličany

 

Obloha zatažená, teplota vzduchu necelých 10°C, pramalý důvod k procházce po městě, korzovat v parku, jak bývalo kdysi zvykem. Kdysi se Tepličané chodili dívat na basketbal, volejbal, na Drožďárně bylo vždy plno. Kam se poděl sportvní duch Tepličanů. Na Letnou za košikáři zavítají snad jen rodinní příslušníci, na volejbalové juniorky Šanova, na teplickou VOSu nepřijde ani noha. Proč je tomu tak? . Kdy naposledy byla Stínadla plná? Hledat vysvětlení v nízké herní úrovni nelze. Košikáři vedou svoji soutěž, juniorky nejsou hvězdné, ale hrají obětavě, bojují za čestnou reprezentaci města, ve Vose se scházejí hráči, kteří hrávali ligu, špičku krajského přeboru. A přeci sedadla haly, kam je vstup zdarma, zejí prázdnotou. Tak hluboký nezájem o sport v Ústí n. L., Liberci, Jablonci není. Kde je chyba?

Prvé kolo smíšených volejbalových družstev teplicé VOSY nabízelo atraktiní volejbal. V elitní skupině hrála družstva, která vyšla z kvalifikačních skupin jako vítězná. Jejich vystupování v uplynulých letech bylo zárukou, že hra bude mít vysokoun úroveň, jaká se objevuje ve svazových soutěžích v II,lize, krajském přeboru. Nově přihlášená družtva Volejbal Sokolov, Dávej bacha z Ústí n.L. mají předpoklady být vítězům VOSY z předcházejících let vážnými soupeři. Jejich příchod do souzěže nepovede k rozmělňování úrovně hry, ale ke zvyšování. Utkání v elitním skupině měla náboj. Každé družstvo mělo snahu získávat body útokem na síti, nespoléhalo se na zisk bodů po bloků. Jestliže řada smečařů umísťovala míče do dlouhé diaonály, pak leckteří bodovali po útoku po „lajně“. Byly zazanamenáy body umístěné do ostré diagonály, což svědčí o vysoké kvaitě smečaře. Prvenství získali Západní Krušnohorci ze Sokolova před Pohodáři Teplice. O postavení v tabulce při shodnosti získaných bodů mezi Krunošhorci a Pohodáři rozhodovaly uhrané míče. Krušnhorci byli o tři míče lepší. Krunšhorci prohráli zápas s Pohodáři, keřímztratli zápas s STS Chvojkovice. Chvojkovičtí remizovali s Naposled askončilintřetí. O umístění na čtvrtém a pátém místě opět rozhodvaly uhrané míče. Naposled Teplice i Volejbal Sokolov si zapsaly do tabulky po dvou bodech, ale Naposled bylo o tři míče lepší. Vzácná shoda při rozhodování o umístění na prvém a druhém, na čtvrtém a pátém místě. Vždy rozbodly tři miče. K zisku dvojnásobku bodůza umístění vožili žolíka do hry Pohdáři, STS Chvojkovic, Naposled Teplice.

Družstva ve skupině „B“ bojovností, herním nasazením za elitou nezaostala, takže žádné družtvo neprošlo turnajem bez ztráty setů. Hakim ztratil tři sety stejně tak i ŠSK Osek. Hakim v remízách byl lepší na uhrané míče, Osek remízu s Hakimem na míče prohrál. Dědkové skočili až na třetím místě, když tři utkání dovedli k remizovému stavu 1 : 1. Nováček z Ústí n.L. Dávej bacha, který se herně nejeví zle, špíše naopak, uhrál čtvrté místo. Pátí skončili Kaliči Teplice. Do hry vložili žolíka Osek a Kaliči.

 

S povděkem lze kvitovat smysl pro fair play u hráčů Ibla, Špalka (oba Naposled ) a Vašíčka (Pohodáři), kteří ve vypjatých situacích pomohli rozhodčímu k správnému výroku přizáním chyby, byť se hrálo již v koncovkách setů.

 

Černou kaňkou turnaje bylo drezování hráčů, které odpovídalo českému přísloví: „každý pes - jiná ves“.

 

Info z VOSY

Pozvánka na VOSU

 

Prvým listopadovým víkendem vstoupí smíšená volejbalová družstva do dvacátého ročníku turnajů Teplická VOSA. Dvacet let v lidském životě je přibližně jedna čtvrtina pobytu člověka na Zemi. Dvacet let sportovních klání bez přerušení je dlouhověkost. V minulosti se pořádaly volejbalové turnaje v příjemném prostředí pod širým nebem v Teplicích, Bílině, Duchově, Dubí, ale žádný nevydržel takovou dobu, jako VOSA. Na počátku soutěžilo kolem deseti týmů, v průběhu dalších let počet narůstal a v posledních rocích se účast přibližuje k třicítce. Zájem o VOSu roste, do soutěže se přihlašují družstva i z velké vzdálenosti od Teplic. K turnajům se sjíždějí hráči z Prahy, Mostu, Litvínova, Jirkova, Chomutova, Sokolova, Ústí n. L., Rakovníku, Děčína, Kostomlat, Libochovic aby si zahráli buď za některé domácí družstva, nebo aby reprezentovali své bydliště.

Dámské šestky jsou věkem mladší. Letos ženy, které se sjíždějí do Teplic z Ústí n.L., Litoměřic, Lovosic, Kralup, Mostu, Bíliny, Chomutova, Prahy, Litvínova, Děčín, Loun budou hrát v patnáctém ročníku. Vítěz dámském VOSY vzejde ze čtrnácti družstev.

V sobotu 3. XI. mohou příchozí diváci (vstup do haly zdarma) vidět utkání nejlepších smíšených družstev, která letos vstupují do soutěže. Na kurtech se ve skupině „A“objeví Západní Krušnohorci Sokolov, Volejbal Sokolov, STS Chvojkovice, Pohodáři Teplice, Naposled Teplice. V béčku budou hrát Dědkové Teplice, Osek, Dávej bacha z Ústí n.L., Hakim Teplice a Kaliči Teplice.

V neděli hřiště budou patřit ženám. V áčku o prvé výhry budou bojovat Ranařky Teplice, Slavojky Chomutov, Lazaret Ústí n.L., Los Dudos Teplice. PK 006+1 Teplice. Ve skupině „B“ se představí Rumové pralinky Litoměřice, Canonky Kralupy, ZOO Teplic, Sokol Děčín, B-Most. 

 

 

Kvalifikace skončila, nyní půjde již o body.

 

Teplice -Slunečné počasí babího léta spíše svádělo k výletu na hřebeny Krušných her nebo do jiné části přírody, než ke sportování v teplické hale s nedokonalou vzduchotechnikou. A přeci se našlo devět smíšených a pět dámských týmů teplické VOSY, aby nastoupily k sehrání kvalifikačních zápasů a byly dle výsledků zařazeny do herní skupiny prvého kola dlouhodobé soutěže Teplická VOSA.

Skupinu „E“ mixů vyhráli Západní Krušnohorci Sokolov aniž ztratili set. Předvedenou hrou prokázali, že jsou na seriál turnajů dobře připraveni. Za Krušnohorci skončil ŠSK Osek, který sice utrpěl od prvého v tabulce porážku, ale ostatním již naděloval výsledkem 2 : 0. Střed tabulky patřil Sokolu Verneřice, který zdolal Humpoláky a Konve z Ujepu. Na Konve z Ujepu se usmálo štěstí v herně vyrovnaném zápase s Humpoláky, neboť vyhrály s rozdílem jen pěti míčů.

Ve čtyřčlenné skupině „F“ vítěz VOSY z posledních let Hakim Teplice narazil na nováčka soutěže SK Sokolov a nepodařilo se mu jej pokořit. Sokolov vyhrál 2 : 0 (50 : 41). Zbývající dvě utkání sokolovští hráči vyhráli bez velkého úsilí. Taktéž Hakim bez velkého vypětí sil, chvílemi až v trapném tempu, porazil Smíšky Litvínov a Červené babule Most. Smíšci byly ve skupině nejslabším týmem a obsadili poslední místo. Babule byly čtvrté.

Tabulka skupiny „D“ dámských šestek vyzněla podle předpokladů. V sestavě Ranařek nedošlo k podstatným změnám a tým si udržel herní výkonnost z předchozích let. Skupinu vyhrály před Canonky Kralupy. Kralupské hráčky získaly jednu „věž“ a do družstva se vrátila uzdravená hráčka základní sestavy, což se kladně projevilo v zápasech s celky na dalších místech. Třetí skončily Lovošky Lovosice, čtvrté bylo A-HA Děčín a závěr tabulky patřil Sokolu Litoměřice.

Turnaje, kde již půjde o body do celkové tabulky, začnou 3. listopadu. Úvod obstarají smíšená družstva skupin „A“ a „B“. O den později na kurty nastoupí dámské šestky skupin „A“, „B“, „C“.

 

 

Nejbližší termíny

Žádné termíny v následujících 30 dnech!